Отборът на Ливърпул разби Манчестър Сити с 3:0 у дома в мач от 28-ия кръг на Висшата лига. Само преди няколко дни мърсисайдци загубиха финала на Купата на лигата след дузпи от този съперник, но миналата вечер не оставиха съмнения в превъзходството си.

На „Анфийлд“ Адам Лалана откри резултата в 34-та минута след добро индивидуално изпълнение, а 7 минути по-късно Джеймс Милнър удвои след подаване на Роберто Фирмино. Самият Фирмино вкара трети гол за „червените“ в 57-та минута, докато „гражданите“, които бяха без Яя Туре, изглеждаха обезсърчени и с нищо не се опитаха да избегнат третата си поредна загуба в лигата.

В друг мач от миналата вечер претендентът за титлата Арсенал се издъни у дома срещу Суонзи и загуби с 1:2, за да запише трета загуба в рамките на 1 седмица, а Уест Хем спечели лондонското дерби с Тотнъм с 1:0.