Русенската лека атлетика завоюва общо 15 медала на държавното първенство на закрито в Добрич. СКЛА „Дунав“ спечели 13 отличия, а младият клуб „Локомотив“ - две.
Петя Дачева от „Локомотив“ /Русе/ се пребори за сребро в сектора на троен скок при жените. Тя завърши с резултат от 13, 23 метра.
Сава Тодоров от „Дунав“ финишира втори на 3000 метра при мъжете. Шести в тази дисциплина се нареди Ивайло Каменаров от „Локо“ /Рс/.
Ангел Ангелов от „Локо“ даде втори резултат в спринта на 60 метра при юношите старши възраст. Възпитаникът на треньорката Елеонора Гурбанова, която е и кондиционен наставник в щаба на футболния „Дунав“, спря хронометрите на 7, 07 секунди.
Дунавци завоюваха сребро чрез Иво Стоянов на дълъг скок при юношите старша възраст и бронз чрез Ангел Николаев в седмобоя.
За първи път от дълго време спечелиха и медал на овчарски скок... при жените! Александра Рибарова завърши втора със скромния резултат от 2, 60 метра, но тази дисциплина ще се възражда тепърва. За нея ще отговаря Димитър Петров, последно попълнение в треньорския щаб на „Дунав“ до опитните си колеги Марин Дончев, Нивяна Кирилова, Маринела Дончева.