Футболистите на „Дунав“ изиграха две коренно различни полувремена в последната си контрола преди новия сезон. Те бяха необяснимо нервни през първите 45 минути в проверката срещу „Етър“ /Велико Търново/, но след почивката подчиниха тотално съперника си с поне класа повече и записаха победа с 3:2. Преди мача зрителите на Градския стадион почетоха с едноминутно мълчание паметта на легендарния защитник Трифон Иванов.
„Дунав“ влезе в мача разпиляно и без никаква конструктивна идея в средата на терена. И понеже халфовата линия се загуби, защитниците бяха принудени да търсят хората в атака с дълги, в повечето случаи неточни пасове. Гостите пък разчитаха на редки контри. При една от тях бившият голмайстор на „Локомотив“ /Мездра/ Петър Димитров напредна фронтално, защитниците му оставиха параден коридор и той изстреля истинска бомба в горния ляв огъл - 0:1.
Дунавци, особено след влизане в игра на Ивайло Раденцов, се посъбудиха в последните минути на първото полувреме, понатиснаха и Георги Чакъров изравни след удар с глава.
Зрителите видяха след почивката един различен „Дунав“. Момчетата на старши треньора Веселин Великов свалиха топката на тревата, вдигнаха оборотите и заложиха на бързи подавания с едно докосване. Глухата защита на „Етър“ се пропука в едно меле, когато Чакъров бе подкосен и съдията Борис Попов даде дузпа. Капитанът Диян Димов изведе отбора си напред - 2:1. Малко по-късно Ивайло Раденцов изпълни фаул от десния фланг, фалцираната топка прелетя над купа от играчи и спря в долния десен ъгъл - 3:1!
„Дунав“ можеше да стигне и до категорична победа, защото създаде после с бързи контратаки поне 4 абсолютно чисти голови положения. При едно от тях например Йордан Димитров получи пас на двa метра от почти празната врата, но ударът му с левия крак прати топката в аут.
И вместо резултатът да стане 4:1 или 5:1, гостите вкараха втори гол. Петър Димитров избяга от защитата при едно фалцово центриране отляво, плонжира и забоде топката с глава до лявата греда - 3:2.
Дебют пред русенска публика направи доскорошният халф на „Банско“ Янислав Иванов. Неочаквано муден и тежък, той се задържа на терена само двайсетина минути.
След тази контрола русенският отбор очаква вече първия си официален мач. На 27 февруари тимът ще играе в Русе много важен двубой с „Нефтохимик“ /Бургас/.
„Дунав“: Луков /46-Антонов/, Петков, Милчев /36-Димитров/, Ковачев, Патев, Димов, Костадинов /82-Здравчев/, Иванов /20-Раденцов/, Будинов, Чакъров /65- Читаков/, Колев.
„Етър“: Цанков /35-Ивайло Петков/, Скерлев /38-Ангелов/, Русев, Минков, Николов, Христов /60-Николаев/, Анев, Бенков /46-Кямил/, Л. Генчев, Явор Генчев /64-Иван Петков), Димитров.