Футболистите на „Дунав“ отнесоха унизителна загуба с 0:6 в контролен мач срещу ЦСКА в София! Дали защото на русенския отбор се събра четвърти пореден двубой през два дни и умората натежа неимоверно, дали заради моментна разлика в класите /чак пък такава да е ?!/, но момчетата на старши треньора Веселин Великов играха озадачаващо безлично, безидейно, беззъбо, безхарактерно и глупаво. А „червените“ уцелиха и гредата, имаха и други положения, така че погромът можеше да е още по-болезнен.
„Дунав“ се оттегли на почивка при 0:1 след относително равностойно, макар и сиво за двата тима първо полувреме. Голът в 18-а минута бе дело на Станислав Маламов, който засече топката с глава след центриране от корнер и лошо позициониране на русенската защита на първа греда. Към края на полувремето Атанас Атанасов извърши фаул срещу Момчил Цветанов, Кирил Динчев тръгна да му иска сметка и съдията Георги Кънчев ги изгони с червени картони. Старши треньорите на двата тима се бяха разбрали обаче да направят смени при подобен развой на събитията.
С червен картон през втората част изгоря и Мирослав Будинов. Според съдията таранът на „Дунав“ избутал Чорбаджийски при спряна игра. Мястото на Будинов бе заето от Йордан Димитров. В интерес на истината Мирослав бе наритан сериозно през първите 45 минути от Чорбаджийски и Грънчов.
ЦСКА поведе с 2:0 след досадна техническа грешка на Петър Патев. Патев понечи да изчисти топката, но не я уцели добре и тя се озова зад гърба му. Останалият сам срещу вратата Момчил Цветанов нямаше как да сбърка.
До 0:3 се стигна покрай нова детинска грешка на русенската отбрана. Маламов проби отляво, центрира късо, Николай Колев изрита топката слабо и тя попадна върху десния крак на Николай Цветков. Преди това вратарят Мартин Луков спаси два много опасни шута. Той като че ли бе единственият, който заслужава добра оценка.
0:4! Борис Галчев стреля от фаул към рамката на резервния вратар Радосвет Христов, топката отскочи от дясната греда и Петър Витанов я прати с добавка в мрежата.
0:5! Отбраната на „Дунав“ съвсем олекна в тези минути и Александър Александров бе изведен на чиста позиция.
До 0:6 се стигна след нов гол на Николай Цветков, който се възползва от хаоса пред Христов.
За цял мач дунавци отправиха само един точен удар във вратата на ЦСКА. Той бе дело на Мартин Ковачев, който стреля опасно от фаул към края на двубоя. Активът на русенци пък през цялото първо полувреме бе само един хилав шут на Антон Огнянов по диагонала, при който топката се търкулна в аут.
Оправдания при такъв резултат няма, особено когато отборът има и претенции за „А“ група. Престиж не се защитава по този начин! При това „Дунав“ бе надигран по всички линии от един млад и току съзряващ тим на ЦСКА.
Главното е да бъдат направени верни изводи и дунавци да се вдигнат емоционално за мачовете от първенството. Те са по-важни от проверките, в които един отбор също трябва да отстоява име и чест. На фона с видяното вчера „Дунав“ не показа нищо.
ЦСКА: Стоян Колев, Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Ангел Грънчов, Виктор Райчев, Борис Галчев, Станислав Маламов, Йордан Йорданов, Преслав Йорданов, Самир Аясс, Момчил Цветанов /Анатоли Господинов, Николай Дичев, Александър Александров, Павел Головодов, Петър Витанов, Милен Кикарин, Николай Цветков, Васил Попов/.
„Дунав“: Мартин Луков, Марио Петков, Мартин Ковачев, Атанас Атанасов, Петър Патев, Диян Димов, Юлиян Ненов, Ивайло Раденцов, Мирослав Будинов, Георги Чакъров, Антон Огнянов /Радосвет Христов, Ангел Здравчев, Йордан Димитров, Николай Колев, Слави Читаков/.