Отборът на Барселона подобри клубния си рекорд за най-много срещи без поражение. Каталунците записаха 29-ия си мач без загуба при равенството 1:1 с Валенсия в среща реванш от полуфиналите на турнира за Купата на Краля. След разгромната победа със 7:0 в първия двубой, наставникът на Барса Луис Енрике даде почивка на голяма част от своите звезди, които дори не пътуваха за „Местайя”. Въпреки това обаче „синьо-червените” нямаха особени проблеми и в протоколния реванш и вече са осигуриха място на финала.

Алваро Негредо даде преднина на Валенсия в 39-ата минута, след като бе изпуснат от защитата на каталунците, което му позволи да излезе очи в очи с Тер Стеген. Стражът отрази първия опит на нападателя, но при последвалия рикошет топката се върна отново в него и той реализира на опразнената врата за 1:0.

Гостите стигнаха до равенството четири минути преди последния съдийски сигнал. Автор на попадението бе младата надежда на каталунците Вилфрид Каптум, който засече центриране на Хуан Камара.