Футболистите на „Дунав“ откриха с несправедлива загуба участието си на турнира „Балчик къп 2016“. На стадиона в Балчик русенският отбор отстъпи срещу „Черно море“ /Варна/ с 1:2. Селекцията на старши треньора Веселин Великов остана с човек по-малко от 13-а минута, но въпреки това през повечето време доминираше над елитния си съперник.
„Изпускахте положение след положение!“, каза пред „Утро“ журналистът от варненския вестник „Народно дело“ Недко Петров.
Дунавци откриха резултата още в 3-а минута. Тогава Бранимир Костадинов остави след себе си с финт бившия национал Михаил Венков и стреля по диагонала край вратаря Георги Китанов - 1:0.
„Моряците“ изравниха щастливо в 13-а минута и с помощта на варненския съдия Драгомир Драганов. Капитанът Диян Димов тръгна да връща топката към вратаря Станислав Антонов, но малко късият му пас бе пресечен от Владислав Романов. Антонов парира първия  удар, а Романов се метна артистично на тревата при опита за добавка. Реферът Драганов тутакси даде дузпа на своите съграждани и изгони русенския вратар. Бившият национал Георги Илиев бе точен от наказателния удар - 1:1.
Малко по-късно Драганов можеше да остави и черноморци с 10 души при рейд на Йордан Димитров. Димитров стигна пръв до топката и бе буквално пометен от Китанов, но Драганов даде знак за продължаване на играта.
В 23-а минута черноморци изпълниха корнер пред рамката на влезлия на мястото на Антонов Мартин Луков. Луков се засуети, изпусна топката и младият Валентин Йосков се възползва от подаръка - 1:2.
Оттам нататък, въпреки че бе в намален състав, „Дунав“ натисна съперника си и зареди положение след положение. Кой ли не изпусна да се разпише през второто полувреме! Китанов пък направи истинско чудо, след като успя да извади топката от ъгъла след хубав изстрел на Будинов с глава. Зрителите на стадиона виждаха как топката се оплита в мрежата, но...
Интересното е, че старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов стартира мача с повечето от принципно резервните състезатели. Разлика в класите не се видя. Великов остави извън игра само контузените Мартин Ковачев и Янислав Иванов. Травмите им не са много сериозни, но старши треньорът реши да не рискува.
В следващия си мач от турнира „Балчик къп“ на 9 февруари дунавци ще се срещнат с „Интер“ /Плачидол/. „Интернистите“ загубиха първия си двубой от група „А“ срещу „Балкан“ /Ботевград/ с 1:5.
„Дунав“: Антонов, Петков, Патев, Атанасов, Милчев, Димов, Здравчев, Раденцов, Димитров, Колев, Костадинов /Луков, Парнаров, Чакъров, Ненов, Будинов, Огнянов, Лозев/.
„Черно море“: Китанов, Венков, Георгиев, Траянов, Николов, Стенио, Маркович, Илиев, Романов, Вълчанов, Йосков /Райков, Васев, Паланков, Курьор, Петков/.