"Дунав" загуби с 1:2 от носителя на Купата на България „Черно море” Варна в мача, който откри турнира „Балчик Къп” днес. Срещата се игра на стадиона в Балчик.
Веселин Великов започна със състав Станислав Антонов, Марио Петков, Петър Патев, Михаил Милчев, Атанас Атанасов, Диян Димов, Ивайло Раденцов, Ангел Здравчев, Николай Колев, Бранимир Костадинов и Йордан Димитров.
„Драконите” започнаха по-добре и логично откриха резултата. Още във втората минута Бранимир Костадинов откри резултата.
В 13-ата минута обаче варненският тим изравни. Реферът отсъди дузпа в негова полза и показа червен картон на Антонов. 11-метровият удар бе изпълнен от национала Георги Илиев, който не сгреши и направи 1:1.
„Черноморци” се възползваха от намаления състав на водача в „Б” група и поеха инициативата. Така в 25-ата минута Йосков наказа грешка на застаналия на русенската врата Мартин Луков и направи 2:1 за „зелените”.
След почивката Великов смени почти всички свои футболисти. Единствено на лекуващите леки травми Мартин Ковачев и Янислав Иванов бе дадена почивка. Това освежи играта на отбора на „Дунав”, който на няколко пъти бе близо до това да изравни, а дори и да спечели мача. Резултатът обаче остана непроменен.
„Изиграхме много добър мач. Изпуснахме поне 3-4 положения, с които можехме да стигнем дори до победа. Според мен малко пресилено бе показан червеният картон на Антонов, а имаше и ситуация, в която Йордан Димитров бе фаулиран, след като остана сам срещу вратаря на „Черно море”, но при нея червеният картон бе спестен. Все пак допуснахме 2 грешки, които бяха наказани и получихме 2 гола. Ще работим за доизчистването на тези неща, както и за повече концентрация в атака”, сподели Веселин Великов.
Следващият мач на „драконите” от турнира „Балчик Къп” е срещу „Интер” Плачидол на 9 февруари.