Футболистите на „Дунав“ загубиха вчера с 1:3 контролния си мач срещу „Литекс“ в Ловеч. Двубоят се игра на тренировъчен терен с култовото име „Салито“, а за отбора на елитните домакини играха главно резервни състезатели.
Първото полувреме завърши при 0:2. „Литекс“ дръпна с гол на централния защитник Пламен Николов, който засече топката след центриране от корнер. Таранът Мирослав Манолов покачи на 0:2. При 0:1 халфът на „Дунав“ Ивайло Раденцов пропусна дузпа, свирена за нарушение срещу Деян Димов. Раденцов стреля нелошо, но вратарят Марин Орлинов улучи ъгъла и парира удара. Малко по-късно и ловчанлии изпуснаха дузпа, неточен този път бе Петър Златинов.
Русенци намалиха след почивката с автогол на национала Николай Бодуров. Притиснат от пресата на атакуващите футболисти в синьо, Бодуров пробва да върне топката към вратаря, който обаче беше излязъл доста напред и нямаше как да спре търкулващото се в мрежата му кълбо.
Крайният резултат бе оформен след акция на русенския младежки национал Георги Минчев. Бившият възпитаник на „Аристон“ проби по фланга и асистира за голов изстрел на плеймейкъра Петър Златинов.
„През първото полувреме играхме прилично, но след почивката не бяхме вече толкова свежи. Няма да се срещнем в сряда за контролен мач срещу „Светкавица“. Следващите ни мачове ще са на 22 февруари по време на тристранния турнир в румънския град Крайова“, коментира пред „Утро“ старши треньорът на русенския тим Самир Мъстънов.
„Литекс“: Орлинов, Манолев, Гълъбов, Николов, Берберович, Колев, Цветков, Том, Цветанов, Златинов, Николов /Бодуров, Ивайлов, Горанов, Минчев/
„Дунав“: Пламен Сашев, Мартин Цирков, Стоян Георгиев, Венцислав Йорданов, Михаил Милчев, Деян Димов, Ивайло Раденцов, Любо Иванов, Владимир Бахъров, Ивайло Лазаров, Кристиян Петков /Костадин Кафтанов, Мамаду Уатара, Кристиян Григоров, Йордан Димитров, Аднян Джелилов, Христо Кирев/.