Младите лекоатлети на „Локомотив“ /Русе/ с треньор Атанаска Димитрова се представиха отлично на турнира „Спринт“ във Велико Търново. Състезанието се проведе в новооткрита лекоатлетическа зала в старопрестолния град.
Симеон Генадиев стана шампион в тласкането на гюлле за своята възрастова група. Марина Велева и Кристиян Стоянов се класираха на второ място, а Преслав Пенев зае трета позиция в тази дисциплина. Стелиана Димитрова финишира втора на 60 метра, а Ивайло Велев даде четвърто време в късия спринт.
Изненадата на турнира бе най-малкият състезател на турнира. 11-годишният локомотивец Камен Каменов изпревари доста по-големи момчета в бягането на 60 метра.
„Това дете пробяга дистанцията за 8, 58 секунди, сериозно постижение за неговата възраст. Догодина ще мачка всички! Скоро ще вземе участие на турнир по трибой в Добрич, където ще участва на скок дължина, багане на 800 и 60 метра“, обясни пред „Утро“ Атанаска Димитрова.