Баскетболистките на „Дунав 8806“ постигнаха важна победа срещу „Берое“ в Стара Загора със 72:64 /26:17, 10:15, 19:22, 17:10/. Двубоят от първата петица на отборите в „А“ група бе на път да стигне до обрат и изключително драматичен финал, но русенският тим се измъкна от заплетенета ситуация.
Той имаше водачество почти през цялото време и дори направи разлика от над 10 точки. Беройки се върнаха в мача едва по средата на третата част, когато успяха да изравнят за първи път. „Дунав 8806“ отново дръпна със серия от 8:0, но домакините пък отвърнаха със 7 и се оттеглиха на почивка с пасив от само една точка. Те даже поведоха в последната четвъртина. Дунавки не трепнаха, 2 минути и 30 секунди преди края на мача успяха да върнат водачеството си от 5 точки, а го увеличиха и на 8 с тройка на Деляна Коева. Тук двубоят свърши.
Най-резултатна за „Дунав 8806“ със 17 точки бе сръбкинята Александра Катич. Радостина Димитрова, Дженифър Брандън и Зорница Костова вкараха съответно 16, 15 и 13. Брандън изнесе и основната битка под коша с 3 борби в нападение и 14 в защита. Тя завърши и с най-висок коефициент - 22.
В следващия си двубой утре „сините феи“ ще бъдат домакини на „Нефтохимик“ /Бургас/. Мачът ще започне в 18 часа.
„Берое“: Сътън 14, Бъчварова 5, Рийд 8, Найденова 3, Монтгомъри /Вранчева 5, Томова 21, Римпова 8, Николова/.
„Дунав 8806“: Костова 13, Катич 17, Брандън 15, Степанович 8, Шаренкапова /Димитрова 16, Кочева, Илиева, Коева 3/.