Футболистите на „Дунав“ завършиха 1:1 срещу „Берое“ в Стара Загора. Момчетата на старши треньора Веселин Великов играха много добре в третата си предсезонна контрола и не отстъпваха с нищо на един от най-добрите отбори в „А“ група. А при малко повече късмет дори можеха да запишат и победа срещу елитния си съперник.
Домакините поведоха с гол на Спас Делев от фаул в 34-а минута. Делев завъртя фалц над трима дунавци в стената и макар че Мартин Луков почти парира удара, топката се промуши под ръцете му в долния десен ъгъл - 0:1.
„Дунав“ изравни в 54-а минута. Тогава Антон Огнянов тръгна на слалом по левия фланг, преодоля един защитник и когатао бе на път да остави зад гърба си и Веселин Пенев, бе съборен в наказателното поле. Пловдивският съдия Боян Славков не показа никакво колебания - дузпа! Тя бе изпълнена от капитана Диян Димов, който прати вратаря в левия, а топката в десния ъгъл - 1:1.
До края двата тима си размениха двуостри атаки и въпреки че старши треньорът на „Берое“ Петър Хубчев направи доста солидни и равностойни смени, „Дунав“ показа смел, равностоен и атакуващ футбол.
След тази контрола Веселин Великов даде на отбора си двудневна почивка. Момчетата ще подновят подготовката утре, а на 5 февруари ще пътуват към морето като участници в турнира „Балчик къп“.
„Берое“: Макенджиев, Василев, Динков, Елиаш, Пенев, Джоман, Сърмов, Милисавлевич, Личев, Делев, Андонов  /Иво Иванов, Зафиров, Том, Зехиров, Костов, Божилов, Керкар, Петков, Иса/.
„Дунав“: Луков, Ковачев, Милчев, Парнаров, Атанасов, Димов, Чакъров, Ненов, Огнянов, Будинов, Светослав Читаков /Антонов, Патев, Костадинов, Лозев, Димитров, Иванов, Колев, Петков, Раденцов/.