Футболистите на „Дунав“ загубиха с 1:2 последната си контролна среща от лагера в Карнобат. Двубоят срещу „Созопол“ вчера се игра на подгизнал и много лош терен заради падналия в четвъртък проливен дъжд. Созополци предложиха на това игрище истинска корида, затова и играчите на двата отбора се сдърпаха на няколко пъти, като в два от случаите мачът отиваше към предсрочен край.
„Созопол“ поведе през първото полувреме и покачи на 2:0 през второто. После Йордан Димитров върна едно попадение.
В тима на съперника игра наблюдаваният от щаба на русенци централен нападател.
„Става дума за високо и здраво момче. Участва в комбинацията при един от головете, пази добре топката, но е някак тежичък. Ще го коментирате с президента на клуба д-р Симеон Симеонов“, каза пред „Утро“ старши треньорът на „Дунав“ Самир Мъстънов.
Веднага след мача футболистите му се качиха на автобуса и тръгнаха за Русе.
Утре дунавци ще гостуват в Ловеч за контролен мач с „Литекс“. Двубоят е от 14 часа.
„Дунав“: Сашев, Хасанов, Григоров, Аладжов, Джелилов, Мамаду, Раденцов, Кафтанов, Бахъров, Кирев, Димитров /Христов, Василев, Милчев/.