Футболистите на „Дунав“ загубиха наивно с 3:4 от „Оборище“ /Панагюрище/ първата си предсезонна контрола, след като държаха инициативата през целия мач. Мачът се игра вчера на идеално почистен изкуствен терен в пловдивския квартал Коматево.
Дунавци поведоха с гол на Мартин Ковачев, а панагюрци изравниха в края на полувремето. След почивката „Оборище“ дръпна напред, но Деян Лозев бързо направи 2:2. След това мачът се разви през 2:3 и попадение на Ивайло Раденцов за 3:3, за да се стигне до 84-а минута, когато „Оборище“ стигна да щастлива победа.
Старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов заложи през второто полувреме на 9 резерви. Тримата вратари Мартин Луков, Станислав Антонов и Радосвет Христов пък играха по 30 минути.
Неофициален дебют за русенския отбор направиха новите попълнения Антон Огнянов и Ангел Здравчев.
Планираната за 28 януари контрола срещу „Верея“ няма да се състои, тъй като старозагорци се отказаха от проверката. При този развой на събитията дунавци си осигуриха за същата дата спаринг като гости на „Свиленград“.
„Дунав“: Мартин Луков, Николай Парнаров, Мартин Ковачев, Атанас Атанасов, Михаил Милчев, Диян Димов, Юлиян Ненов, Светослав Читаков, Мирослав Будинов, Георги Чакъров, Антон Огнянов /Станислав Антонов, Радосвет Христов, Марио Петков, Петър Патев, Янислав Иванов, Ивайло Раденцов, Бранимир Костадинов, Ангел Здравчев, Деян Лозев, Йордан Димитров/.