Баскетболистките на „Дунав 8806“ бяха близо до победа и директен пробив в елиминационната фаза на турнира „Еврокъп“, но в крайна сметка загубиха със 74:77 /18:21, 17:14, 21:20, 18:22/ като гостенки на шведския „Люлео“. Въпреки поражението русенският отбор съхрани сетен шанс за класиране на 1/8-финалите. Той минава през задължителна победа на 17 декември срещу руския „Енергия“ в Иваново. „Люлео“ пък трябва да загуби гостуването си на Истанбулския университет. Така българският и шведският отбор ще са с по 3 победи и 2 загуби, но предимството ще е за нашите, защото надделяха в Русе срещу шведките с по-сериозна разлика в точките - 75:65.
Мачът в Швеция мина съвсем равностойно. Първото полувреме завърши при 35:35, а „сините феи“ дори поведоха в третата част с 44:43. Основният коз на „Дунав 8806“ бе добрата стрелба от зоната за три точки. Така с атака за атака шведите допуснаха в заключителната четвъртина по-малко грешки и стигнаха до победата.
Радостина Димитрова записа много силен мач. Тя реализира 7 тройки от 8 стрелби /!/, вкара 3 от 4 наказателни удара, направи 5 асистенции и завърши с коефицент 30, отличен показател за международен двубой. Цветомира Шаренкапова добави 3 тройки от 5 шута, а Зорница Костова - две от пет!
Лошото е, че за дунавки не се очертава никаква почивка. Още утре ще трябва да излязат на терена в Стара Загора за мач срещу „Берое“ от първенството на „А“ група. После почти веднага ще трябва да стягат куфарите за тежкото гостуване в Русия и ключовата среща с „Енергия“.
„Люлео“: Вестерберг 11, Ванло 15, Бъси 4, Нюстрьом 15, Бартолд 16 /Сталвант 8, Хамилтън 8/.
„Дунав 8806“: Брукс 6, Костова 8, Димитрова 28, Шаренкапова 13, Степанович 10 /Брандън 9, Илиева, Коева, Кочева, Крачолова/.