Футболистите на „Дунав“ завършиха сезона по приказен начин - победиха в последния кръг с 2:1 „Литекс 2“ в Ловеч с 2:1 и след издънката на „Поморие“ заздравиха позициите си като лидери в „Б“ група! Есенните шампиони на старши треньора Веселин Великов имат вече 38 точки, с 4 повече от преследвачите си. При положение, че пролетната им програма изглежда сравнително по-лека, мечтата за завръщане на тима в „А“ група става все по-реалистична.
Мачът в Ловеч бе изгледан на живо от националния селекционер Ивайло Пенев, който видя как в 8-а минута  бившият му русенски тим повежда в резултата. Ивайло Раденцов предложи чудесна топка след изпълнение на корнер и капитанът Деян Димов стреля с глава - 1:0.
„Литекс 2“ изравни в 69-а минута. Тогава юношеският национал Александър Георгиев изведе сам срещу вратаря нападателя Милчо Ангелов, който направи 1:1.
Дунавци веднага се вдигнаха и заредиха атака след атака. При една от тях Юлиян Ненов бе съборен в наказателното поле и съдията даде дузпа. Димов се нагърби с нейното изпълнение - 2:1.
Важната победа на русенския отбор стана факт пред трийсетина момчета и момичета със сини шалчета, които подкрепяха отбора си в студения ловешки следобед
„Литекс 2“: Конов, Атанасов, Мунин, Мицаков, Георгиев, Ангелов, Ивайлов /Търтов-46/, Лясков, Петров /Славов-21/, Йорданов.
„Дунав“. Луков, Парнаров, Ковачев, Петков, Милчев, Димов, Ненов, Читаков /Костадинов-71/, Будинов, Раденцов /Димитров-83/, Колев /Чакъров-59/.