Отборът на Славия победи Монтана с 1:0 в мач от 18-ия кръг на "А" група, игран на стадиона в столичния квартал "Овча Купел". Победата за "белите" дойде след спорна дузпа в 91-та минута, спечелена и реализирана от Антон Карачанаков.

Двубоят бе дебют за новия наставник на Славия Владимир Иванов, който в началото на седмицата замени Иван Колев на поста старши-треньор. Неговите възпитаници контролираха събитията в днешната среща, но трудно създаваха положения пред вратата на Христо Иванов. Гостите от своя страна направиха няколко опасни контраатаки, но без да създадат чисто положение.

Решаващият момент дойде в 91-та минута, когато Карачанаков нахлу в наказателното поле и падна след съприкосновение с Хубчев, като телевизионните повторения така и не показаха дали има контакт между двамата. Допълнителният рефер зад вратата сигнализира на главния съдия Стефан Апостолов, че има нарушение и в крайна сметка бе отсъдена дузпа, която бе реализирана от Карачанаков.

След този успех Славия остава на 6-то място с 25 точки, докато Монтана е на предпоследната позиция с 13 точки.