Отборът на „Марисан“ /Русе/ изпусна изключителния шанс да прибави 3 точки към твърде скромния си актив в първенството на Североизточната „В“ група. Футболистите от русенския отбор се опитаха вчера с всички сили да победят гостите от „Тича“ /Долни Чифлик/, но дефицитът от майсторство им позволи да стигнат до само една точка - 2:2! В края на мача пък се разигра драма, каквато рядко може да се види по българските терени.
Марисанци поведоха с гол на Станимир Ангелов. Съавтор на попадението стана Мартин Иванов, който стреля коварно от фаул. Вратарят изпусна топката и Ангелов я прати с добавка зад гърба му.
„Тича“ /Долни Чифлик/ изравни по куриозен начин малко преди края на първото полувреме. Футболист на гостите вдигна топката на балон от зоната до ъгловото флагче, тя описа странна парабола и влетя в мрежата - 1:1.
„Марисан“ отново дръпна с гол напред през второто полувреме. Изведеният на позиция фронтално срещу вратаря Радомир Хараланов напредна с хубав дрибъл и техничният му удар прати топката в десния долен ъгъл-2:1.
Новото изравняване на резултата дойде много бързо. Защитата на „Марисан“ заспа при едно разбъркване и гостите взеха своето - 2:2.
Те можеха да си тръгнат и с трите точки, защото минута преди края на мача силистренският съдия Станислав Събев даде дузпа в тяхна полза.
Ето какво се случи! Футболист на „Тича“ изблъска в наказателното поле вратаря Александър Ангелов, който бе с топка в ръце и тъкмо тръгваше да я изнася напред. Ангелов отмести нападателя на гостите с рамо и ритна топката, но Събев наду свирката - директен червен картон за вратаря и дузпа!
Хубаво, но старши треньорът на „Марисан“ Борислав Богомилов вече бе направил трите си смени, та на вратата трябваше да застане някой от полевите играчи. Рискът бе поет от Мартин Иванов, който плонжира в десния огъл и остави на марисанци поне една точка.
„Марисан“: Александър Ангелов, Джан Сабриев, Любослав Булгурджиев, Сюлейман Сали, Светослав Белчев, Диян Руменов, Кристиян Петров, Станимир Ангелов, Радомир Хараланов, Станимир Петров, Мартин Иванов.