Футболистите на „Дунав“ отпаднаха от турнира за купата на България след загуба с 2:4 в Ловеч срещу „Литекс“.. Момчетата на старши треньора Веселин Великов обаче няма от какво да се срамуват - играха мъжки и дадоха сериозен отпор на пълния с чужденци отбор на домакините.
„Литекс“ наложи териториален превес през първите 20 минути и стигна да две положения. При едно от тях Данило Асприля отправи страховит удар, но вратарят Антонов изби топката в корнер. Колумбиецът стана автор на първия гол - той се оказа непокрит в 29-а минута и със свиреп удар отблизо заби топката в мрежата.
„Дунав“ отговори с попадение на Юлиян Ненов в 36-а минута. Тогава Раденцов стреля красиво от фаул, вратарят Баривиера отби топката и Ненов бе безпощаден с удар от нишожен ъгъл - 1:1.
Веднага след почивката дунавци можеха и да поведат, но коварния изстрел на Раденцов бе изваден от вратаря.
И когато играта почти се бе поизравнила, дойдоха две груби грешки в защита. Атанас Атанасов се остави да бъде финтиран елементарно от Асприля и центрирането на колумбиеца намери свободния Георги Минчев, който подложи крака си на първа греда - 1:2. Абсолютно по същия начин се стигна до 1:3. Този път Арсенио подмина Николай Колев и качи топката върху главата на родения в Русе Минчев - 1:3. После самият Арсенио направи 1:4.

„Дунав“ върна още един гол в добавеното време. Атанасов центрира хубаво от фланга, а влезлияк тако смяна няколко минути преди това Йордан Димитров се извиси във въздуха и технично отклони топката с глава към долния ляв ъгъл. Малко по-рано Юлиян Ненов изстреля бомба от фаул, но Баривиера имаше шанс, че топката отскочи от дясната греда.
„Дунав“ е грамотен и дисциплиниран отбор. Разликата в мача се дължи на повечето индивидуална класа на играчите на „Литекс“. Поздравявам отбора от Русе, този футболен град, че се държа храбро и с характер“, коментира в студиото на „Диема Спорт“ бившият треньор на „Локо“ /Сф/ Валери Дамянов.
„Литекс“: Баривиера, Недялков, А. Перес, Виана, Елтон, Попов, Бумал, Малинов, Арсенио /Х. Лопес-70/, Йонсен /Минчев-56/, Асприля /Десподов-72/.
„Дунав“: Антонов, Петков, Милчев, Атанасов, Ковачев, Димов, Ненов, Чакъров /Читаков-74/, Раденцов /Димитров-84/, Будинов, Колев /Костадинов-73/.