Ръководството на „Добруджа“ излезе с гръмогласен апел към добричките фенове да напълнят трибуните на стадион „Дружба“ за съботния мач с „Дунав“ /16 часа/.
„Приемаме един от основните кандидати за „А“ група. Каним всички добричлии да подкрепят отбора ни в този тежък сблъсък“, пишат добруджанци в страницата си във Фейсбук.
Те се уповават горещо и на статистиката, която казва, че добруджанци нямат домакинска загуба от „Дунав“ в продължение на 15 години. Цитирани са и мачовете на двата отбора в първенството на „В“ група през 2012/2013 година, завършили съответно при 4:0 в Добрич и 0:0 в Русе. Агитаторите обаче услужливо забравят да споменат, че тогавашният състав на „Дунав“ няма абсолютно нищо общо със сегашния. Иначе равносметката от тези 15 години са 5 победи за „Добруджа“, 3 за „Дунав“ и 7 ремита.
Втората част от пропагандата за мача е в съобщението, че представители на два елитни клуба щели да наблюдават играта на Кристиян Димитров-Кико. Добричкият капитан бил такава фурия, че големи отбори се интересували от него. Така и не се споменава кои са кандидатите за звездата Кико.
„Дунав“ прие „Добруджа“ в предсезонна контрола в Русе и загуби с 1:2. И двата гола в мрежата на Радосвет Христов паднаха след нелепи, направо детински грешки в защита. Автор на попадението на русенци в 88-а минута бе Йордан Димитров.
Този мач обаче се проведе, когато „Дунав“ тъкмо навлизаше в подготвителния си период и бе много, много далеч от сегашната си отлична форма.