Елица Костова победи в изключително драматичен мач Ан Кремер с 6:3, 6:7(7), 7:6(7) и така отборът на България поведе с 2-0 срещу Люксембург и си осигури предсрочно победата и оставането в първа група на Евро-африканската зона на "Фед къп".

Първата ни ракета проби за 3:1 гейма в първия сет и до края му успя да съхрани преднината си. Съперничката, която тази година ще навърши 39, стигна в заключителния гейм от 0:40 до равенство, но след това Костова реализира четвъртия си сетбол. В следващата част Елица имаше две възможности за пробив в петия гейм. В следващия Кремер постигна щастливо брейк за 4:2, след като топката й от форхенд закачи мрежата и падна в полето на българката. Веднага след това Костова имаше точка за връщането му, но не успя да я спечели. При 2:5 националката подаваше за оставане в сета и го направи убедително. В следващия гейм тя поведе с 40:15 и върна пробива за 4:5. В десетата игра Елица спаси с отлично пласирани начални удари два сетбола на съперничката, за да изравни резултата. Стигна се до тайбрек. В него Костова започна с минипробив, но размяната на полетата дойде при 3:3 точки. При 6:3 тенисистката от Люксембург стигна до нови три сетбола. Елица отрази първите два с прекрасни сервиси, а при третия съперничката изкара топката в аут за 6:6. При 7:6 Костова имаше вече мачбол. Той беше неутрализиран и при шестата възможност Ан Кремер взе частта. В осмия гейм на решителния сет Елица стигна първа до точка за пробив, но след дълго разиграване топката излезе в аут и после резултатът стана 4:4. За съжаление Кремер постигна брейк за 6:5 и сервираше за спечелването на срещата. Българската първа ракета игра смело и концентрирано, отрази два мачбола и вкара и този сет в тайбрек. В него размяната на полетата дойде при 2:4 точки. След това Костова доминираше и поведе с 5:4, а след това стигна до нов мачбол при 6:5. За съжаление тя изкара топката с много малко в аут и се стигна до нова смяна на половините на корта. Това не отчая Елица и тя отново имаше точка за спечелване на срещата при 7:6, която също беше спасена от съперничката. При третата възможност Костова успя и заслужено ликуваше. "Много труден мач. Щастлива съм, че го спечелих срещу класна и опитна състезателка. Не се предадох в нито един момент. Миналата седмица не съм тренирала заради травма в китката", заяви Елица. Капитанът Дора Рангелова не скри радостта си от успеха. "Много съм доволна, че с този състав осъществихме целта си - оставане в групата. Съжалявам за отсъствието на Пиронкова. С нея щяхме да играем плейоф. Но въпреки липсата на Цвети и Диа успяхме. Благодаря на Елица, че игра цялата седмица, въпреки травмата и изигра толкова много тежки мачове", каза Рангелова.