Боксов клуб „Русе“ стана за шести пореден път отборен шампион на България. На държавното първенство в Кърджали амазонките на треньора Павел Сяров спечелиха 5 златни и два сребърни медала, което бе достатъчно за първото място в класирането.
Във финалните двубои при жените Севда Асенова победи с 2:1 гласа Венелина Поптонева от НСА в категория до 48 кг. Габриела Димитрова (54) стана шампион, след като противничката й Марина Ангелова се отказа още в първия рунд. Светлана Каменова (60) отстъпи по точки срещу Деница Елисеева от „Локо“ (Сф). Двете румънки Раду Маринела (81) и Елена Турчин (+81) взеха злато без никаква борба. Противничката на Маринела не пожела да се качи на ринга, а за Турчин съперник така й не се намери от самото начало.
При девойките Семра Мехмед отстъпи на финала в кат. до 57 кг на Лили Хасанова.
Шампионките от БК „Русе“ посветиха новата си купа на президента на клуба ген.Александър Стефанов, който вчера празнуваше рожден ден, и на капитанката на отбора Стойка Петрова, която не взе участие в първенството поради контузия.