След три загуби в трите гостувания от първенството на Източната областна футболна група, отборът на „Пристис“ (Долапите) постигна на своя терен първия си успех - победа с 6:2 над „Глоджево“. Мачът се изигра пред погледа на над 150 зрители.
Домакините осигуриха трите точки още до почивката, когато поведоха 4:0. „Глоджево“ върна едно попадение малко преди края на първото полувреме и вкара още един през второто, но и футболистите от Долапите вкараха още два. В първия си домакински мач дебютантите в първенството записаха не само първа победа, но и вкараха първите си голове. Хеттрик направи Хакан Хасан, Николай Дондуков се разписа два пъти, а другият гол бе дело на Николай Тодоров.
Успех в кръга постигна и другият квартален русенски отбор „Приста 2000“. Футболистите от Средна кула се наложиха с минималното 1:0 над Мартен.
Всички резултати от 4-и кръг:
Изток: „Дунав“ (Сливо поле)-“Юделник“ (Юделник) 7:0, „Спартак“ (Хотанца)-“Сокол“ (Червена вода), „Вихър“ (Семерджиево)-“Дунарит“ (Николово) 2:4, „Пристис“ (Долапите)-“Глоджево“ 6:2, „Приста 2000“ (Средна кула)-“Мартен“ (Мартен) 1:0, Ботев (Ветово) почива.
Запад: „Дунав“ (Батин)-“Янтра“ (Ценово) 3:6, „Ботев“ (Копривец)-“Янтра“ (Долна Студена) 0:1, „Левски“ (Караманово)-“Младост“ (Екзарх Йосиф) 0:4, „Партизан“ (Босилковци)-“Борово 2000“ 1:1, „Атлетик-Зора“ (Тръстеник)-“Левски“ (Новград) 6:2.
В двете групи водят „Янтра“ (Ценово) и „Дунарит“ (Николово) с пълен актив от 4 победи в 4 мача.
Следващата неделя „Приста 2000“ гостува на „Глоджево“, а „Пристис“ ще се изправи в Николово срещу местния „Дунарит“.