Лудогорец записа нов престижен успех в контролите в Испания. Шампионите победиха с 2:1 Локомотив Москва, който заедно със Зенит дели първото място в първенството на Русия.

Това бе четвърти пореден успех на "орлите" в подготовката - 1:0 Гурник Забже, 3:0 Корона Келце, 1:0 Спарта Прага и 2:1 Локомотив. Така Лудогорец взе реванш от московските "железничари" за загубата с 1:3 по време на миналогодишния лагер в Марбеля.

Дани Абало и Роман Безяк се разписаха за шампиона. За Локомотив точен бе Ткачев.

Мачът започна равностойно, като Лудогорец игра много силно в защита и почти не позволи опасности пред Владислав Стоянов. В 11-ата минута резултатът бе открит. Михаил Александров се възползва от грешка в отбраната на руския тим и подаде към Ешпиньо. Португалецът намери Дани Абало, който с добър удар накара Абаев да вади топката от мрежата. До почивката Локомотив имаше само една възможност, но Ткачев пропусна.

Втората част започна много добре за Лудогорец. Първо, гол на Дани Абало не бе зачетен заради засада. След това и Роман Безяк пропусна да удвои. В тези минути шампионите показаха отличен синхрон и владеене на топката, като в повечето моменти надиграваха противника. Локомотив стигна до изравняване от статично положение. В 70-ата минута Ткачев прати топката във вратата след изпълнение на фаул.

Лудогорец се хвърли да търси второ попадение и на два пъти бе близо. Резервният вратар на руснаците Широков обаче имаше ден, като спаси удари на Себастиян Ернандес и Жуниор Кайсара.

В последната минута Роман Безяк донесе заслужената победа на Лудогорец, след като реализира за 2:1 след добро подаване на Христо Златински.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО (МОСКВА) 2:1

1:0 Абало (11) 1:1 Ткачев (70) 2:1 Безяк (90)

ЛУДОГОРЕЦ: Стоянов, Кайсара, Моци, Мантула, Минев, Абало (68-Мисиджан), Дяков, Ешпиньо (46-Златински), Александров (63-Луму), Марселиньо (71-Ернандес), Кишада (46-Безяк)

ЛОКО (МОСКВА): Абаев, Янбаев, Чорлука, Дюрица, Тарасов, Ткачев, Оздоев, Диара, Самедов, Павлюченко (Широков, Шишкин, Григориев, Ондуа, Миранчук, Беляев, Лисцов).