Футболистите на „Дунав“ се пребориха за изключителна ценна победа като гости на „Банско“ - 2:1!
Мачът започна странно. Дунавци заредиха хубави атаки и много активният Мирослав Будинов уцели гредата, но домакините първи вкараха гол. Те се възползваха от грешка на вратаря Мартин Луков и защитата пред него. Отбраната тръгна да посреща една топка, Луков извика „аз“, после се подхлъзна и в крайна сметка той и бранителите бяха изпреварени от Янислав Иванов, който нямаше никакви проблеми - 0:1.
„Дунав“ заигра по-добре след направените през второто полувреме смени, а Диян Димов изравни резултата в 70-а минута. Капитанът бе най-съобразителен след разбъркване, при което прати топката в мрежата след отмерен шут с левия крак от 12-13 метра.
Трите точки в сметката на русенския отбор станаха факт в 87-а минута. Георги Чакъров се пребори със защитник и технично прати топката в левия ъгъл. Голът бе първи за Георти през това първенство.
В следващия кръг на 3 октомври „Дунав“ ще бъде домакин на „Локомотив“ /Мездра/.
„Банско“: Стойчев, Кременлиев, Слаев, Дичев, Янислав Иванов, Хазуров /Лачев-59/, Чипилов, Павлов /Факиин-62/, Илиев /Руслан Иванов-70/, Везалов, Витанов.
„Дунав“: Луков, Парнаров /Петков-52/, Ковачев, Атанасов, Милчев, Димов, Костадинов /Колев-46/, Читаков /Чакъров-59/, Будинов, Раденцов, Ненов.