Левски започна със загуба контролите си на кипърска земя.

"Сините" отстъпиха с 1:2 на лидера във втора дивизия на Русия Мордовия. В 25-ата минута се стигна до центриране от корнер, след което играч на руския тим продължи към Нахушев, който прати топката в далечния ъгъл на вратата на Левски - 1:0. Три минути по-късно Димитър Макриев пропусна от дузпа. Нападателят бе задържан в наказателното поле. Самият той се нае с изпълнението на 11-метровия удар. Макриев обаче стреля слабо по земята, а вратарят на Мордовия улови.

В 38-ата минута се стигна до центриране от фаул, защитата на Левски допусна грешка в наказателното поле, а необезпокояван Луценко реализира за 2:0. В 41-ата минута Ларсен Туре удари съперник и бе изгонен, а при последвалата разправия съдията показа пътя към съблекалнята и на Максим Терентьев. Двамата обаче бяха заменени и Антон Огнянов се появи в игра за българите.

След почивката "сините" пропиляха няколко добри възможности. Все пак в 88-ата минута Левски намали резултата, след като Станислав Ангелов се разписа от дузпа.