Григор Димитров се наложи с 6:2, 3:6, 6:3 над чеха Лукаш Росол в мач от първия кръг на турнира в Синсинати. Двубоят продължи по-малко от час и половина, като началото беше прекрасно за българина. 4 поредни гейма на сметката му осигуриха спокоен край на първия сет. Григор не позволи да се стигне до точка за пробив в неговите геймове, макар че процентът му на вкаран първи сервис беше доста нисък – 45%. Той обаче компенсира на втори сервис, където загуби само една точка.

Във втората част показателните на първото подаване на Димитров спаднаха още повече, като в същото време Росол стабилизира изявите си. Чехът се възползва от втората си възможност да пробие за 4:2 и до края на сета не позволи на съперника си да застраши тази преднина.

Решителната част премина по идентичен начин. Един пробив определи крайния победител и брейкът отново беше в 6-я гейм в полза на тенисиста, който пръв сервира в сета. За наша радост това беше Григор, който не допусна колебания и затвори мача с ас.

В следващия кръг Димитров ще се изправи срещу победителя от срещата между Васек Поспишил (Канада) и Денис Кудла (САЩ).