Състезателят на „Локомотив-Тончо Тодоров“ /Русе/ Александър Тодоров стана европейски шампион по спортна стрелба за юноши. Възпитаникът на треньорката Севдалина Стоянова спечели титлата на Стария континент в упражнението на 50 метра с малокалибрен пистолет. Александър отнесе съперниците си във финала на рубежа в словенския град Марибор със 186,2 точки. На второ място с 182,7 т. се класира руснакът Антон Занин. Бронзовият медал остана за друг представител на Русия - Александър Башариев, който завърши с резултат от 163,4.
Със завоюваното златно отличие Тодоров се превръща в един от фаворитите за спортист на Русе през 2015 година в традиционната анкета на „Утро“ и общината.
„Сашо бе лидер в класирането преди финала, лидер от първия изстрел на финала, безспорен лидер в Европа за тази възрастова група. Такава на първо четене е моята емоционална равносметка от първенството в Марибор“, коментира пред „Утро“ Севдалина Стоянова.