Новак Джокович защити титлата си на "Уимбълдън", след като победи Роджър Федерер с 3-1 сета във финала на турнира.

Ноле, който не показва толкова бляскава игра този сезон, все пак успя да се справи с Маестрото и спечели "войната на титаните" на "Олд Инглънд Клъб" с 7-6, 6-7, 6-4, 6-3 след над три часа игра. С успеха си сърбинът завоюва трети трофей от най-стария тенис турнир и изравни баланса си в мачовете с Федерер на 20-20 победи. Преди това Жокера е печелил трофея от това състезание през 2011 година и 2014 година. Това е втора поредна победа на Джокович над Федерер на Уимбълдън, след като двамата се изправиха един срещу друг и миналата година. Двубоят започна по-добре за Федерер, който успя да поведе с 4-2 след пробив. Новак обаче не се предаде и в крайна сметка върна пробива и се стигна до тайбрек, който сърбинът спечели със 7-6. Вторият сет вървеше равно до 2-2, като двамата не взимаха лесно геймовете, а се налагаха дълги разигравания. В четвъртия гейм, Федерер имаше възможност да пробие, но Ноле показа воля и търпение и взе гейма си. След изключително оспорвана битка, вторият сет също стигна до тайбрек, който този път беше спечелен от Федерер. Третият сет, който беше прекъснат за кратко заради дъжд, отиде в сметката на Джокович, който го спечели с 6-4 след блестяща игра. Жокерът запази доброто си представяне и при 2-2 в четвъртия сет успя да пробие и да поведе с 3-2. Последва негов сервис гейм, който Ноле задържа и затвърди преднината си на 4-2. Очевидно Федерер се подаде на емоциите и после много труден сервис гейм за него, който в крайна сметка успя да спечели. Ноле не започна добре сервиса си и допусна Федерер да поведе с 30-0, но показа класа и след три аса взе гейма си, за да поведе с 5-3. Устремът на сърбина продължи, който проби за втори път и спечели сета с 6-3, което му донесе и победа в мача. След днешния двубой горчилката за 34-годишния швейцарец е по-голяма, след като за втори път беше спрян от Джокович да вземе рекордна осма титла на "свещената трева" и да си върне за поражението през 2014 година.