Състезателите на русенския клуб „Компас-Крос“ спечелиха 9 медала на държавното първенство по велоориентиране, което се проведе в парк „Тюлбето“ в Казанлък.
Щафетата с Мартин Рачев, Мартин Аргиров и Кристиян Георгиев завоюва златен медал при момчетата до 14 години. Ясна Петрова /14 години/ и Виктория Калинова /12/ завършиха втори, а Кристиян Георгиев стана вицешампион на спринтовата и дългата дистанция. Момичетата до 12 години Дария Петрова, Яна Пенева и Виктория Калинова се класираха трети в надпреварата на щафетите.
Студентът Хюсеин Кехайов зае девето място в Елитната група /мъже/. Йордан Генджов и Калин Харманджиев  финишираха 4-и и 6-и на дълга дистанция при мъжете до 40 години.
Отлично бе представянето и на треньорите -  Маргарита Стоянова стана шампионка при жените до 55 години, а  Валентин Иванов нямаше равен на дълга дистанция при мъжете до 45 години.