Футболистите на „Дунав“ загубиха с 2:4 втората си контрола като гости на „Черно море“ във Варна. Интересното е, че в първата си проверка преди няколко  дни „светлосините“ също отстъпиха с 2:4 срешу „Берое“ в Стара Загора. Общото в двата мача е, че отборът се осмели да излезе в спаринги срещу българските участници в Лига Европа, при това го направи след изключително кратка подготовка. Първата тренировка на русенци бе на 19 юни.
Черноморци поведоха в 10-а и 20-а минута с голове на бившия футболист на „Левски“ Симеон Райков. Мехди Бурабия направи 0:3 в 20-а минута, а дунавци върнаха един гол малко преди края на първото полувреме. Тогава Мирослав Будинов и Атанас Атанасов разиграха скоростно двойно подаване и изведеният сам срещу вратаря Китанов Атанасов направи 1:3.
„Черно море“ покачи на 1:4 в 6:4 минута. Точният удар бе дело на Живко Петков. „Дунав“ оформи крайния резултат в 89-а минута. Динко Станчев стреля, топката рикошира и попадна в Деян Лозев, който финтира защитник и щутира неспасяемо.
„Получи се много полезна контрола срещу симпатичен и грамотен отбор. Аз съм доволен от представянето на моите момчета и съм оптимист, че ще се представим добре в предварителния кръг на Лига Европа“, заяви старши треньорът на „Черно море“ Никола Спасов.
 В следващати са проверка на 4 юли отборът на „Дунав“ ще се срещне във Велико Търново с тима на „Верея“ /Стара Загора/.
„Черно море“: Китанов, Станчев, Атанасов, Венков, Стенио, Паланков, Буркхардт, Бурабия, Райков, Бакари, Матиас /Петков, Расим, Георгиев, Бижев, Якоб, Вареа, Атанасов, Карадачки, Ернандес/.
„Дунав“: Луков, Петков, Патев, Атанасов, Милчев, Димов, Колев, Раденцов, Будинов, Чакъров, Ненов /Христов, Васев, Лозев, Димитров, Станчев, Парнаров/.