Състезателят на „Далян“ /Русе/ Любим Кирилов спечели бронзов медал на международния турнир по триатлон в Бургас. Възпитаникът на Миглена Ангелова и Елеонора Гурбанова завоюва отличието при триатлонистите до 15 години. Тяхната надпревара включваше 300 метра плуване, 10 километра колоездене и 2 километра бягане. Кирилов е ученик в Гимназията по изкуствата.
Ученикът от Английската гимназия Александър Стойчев зае седмо място в тази възрастова група. Денис Ефраимов не записа челно класиране, но се представи добре.
„Далян“ ще бъде домакин на държавно първенство за всички възрасти. То ще се проведе на 5 юли под патронажа на Община Русе. Сборният пункт за участниците в 9 часа ще е Гребната база на езерото в Николово.