Плувците на „Ирис“ защитиха спортната чест на Русе с 11 медала на Олимпийския фестивал в Албена!
Слави Ганчев се класира първи на 100 метра гръб с 1.06.13 минути, а неговият съотборник Александър Георгиев завърши трети с 1.08.36. Пламен Димитров стана шампион на 100 метра свободен стил с 57.16, а Александър Георгиев финишира втори с 58.30. Виторио Бонев спечели сребро на 100 метра бътерфлай /1.06.11/. Веселин Милушев зае трето място на 100 метра бруст /1.21.13/, Пламен Димитров даде второ време в атрактивната дисциплина 100 метра съчетано, а Виторио Бонев - трето. Бояна Чолакова спря хронометрите на 100 метра свободен стил с трети резултат /1.07.11/, след което се пребори за сребро на 100 м гръб /1.16.5/. Мария Василева завоюва бронз на 100 метра бътерфлай /1.19.16/.
С места в Топ 5 се отличиха още Георги Лицов, Мартин Кръстев, Ивалин Трифонов, Михаил Ганчев, Михаил Валентинов и Полийн Коева.
Отборът бе воден от треньора Атанас Тодоров и Огнян Кунев.
Русе имаше участие и във футболния турнир. Тимът с треньор Васко Симеонов се класира четвърти.