Лекоатлетът на „Локомотив“ /Русе/ Денис Димитров защити титлата си на държавното първенство за мъже и жени в София. Димитров финишира на 100 метра с резултат от 10,18 секунди, второ по сила постижение в неговата кариера. То изглежда отлично, но бе реализирано при по-силен от допустимия попътен вятър - +2,6 м/сек. На полуфинала Денис спря хронометъра на 10,27 секунди (+1,4 м/. Най-добрият негов личен резултат въобще от 2013 година е 10,16 секунди.
Титла на 100 метра спечели и неговата съотборничка Инна Ефтимова, която финишира за 11,51.
„Локо“ /Русе/ прибави злато и чрез Красимир Брайков. Възпитаникът на Валя Демирева пробяга 400 метра за 47,87 секунди.
„Железничарите“ спечелиха 3 медала и на държавното за състезатели до 16 години. Марина Велева се пребори за бронз на диск и гюле с лични резултати от 27 и 11,76 метра. Симеон Георгиев завърши трети на гюле. Марина и Симеон са възпитаници на Атанаска Димитрова.
Лекоатлетът на СКЛА „Дунав“ Сава Тодоров стана вицешампион на 1500 метра с 3:56, 76 минути. Победителят Митко Ценов пробяга дистанцията за 3:44, 17.
„Дунав“ се поздрави вчера и с шампионка - Александра Рибарова се изкачи на върха в турнира по седмобой.