Футболистите на „Дунав“ надиграха вчера с 4:2 „Сливнишки герой“ във финала за купата на Аматьорската лига във Велико Търново и записаха дубъл през този сезон. „Сините“ бяха с класи над съперниците си и можеха да ги разбият с унизителен резултат, ако не бяха изиграли твърде икономично последните 20 минути на мача.
 Дунавци поведоха в 5-а минута, когато Ивайло Раденцов изпълни коварно корнер и бившият вратар на „Лудогорец“ Мирослав Григоров боксира топката в мрежата си. „Героите“ изравниха след грешка в защитата и Ивайло Цветков изненада Цветомир Цанков. Русенци обаче натиснаха веднага и Николай Колев засече топката с глава след центриране на Атанас Атанасов - 2:1. После отлично игралият капитан Диян Димов изведе с майсторски пас в уличка централния нападател Мирослав Будинов, който покачи на 3:1 с премерен удар по земя.
„Дунав“ довърши работата си 5 минути след почивката. Тогава Андреас Васев центрира перфектно от десния фланг и Николай Колев вкара втория си гол след хитър удар с глава в долния ляв ъгъл. Нататък дунавци имаха възможност да увеличат преднината си, но авансът от 3 гола явно ги успокои и те се поотпуснаха. Така отборът на „Сливнишки герой“, който до този момент трудно се добираше до топката, погледна напред, организира няколко опасни атаки, уцели греда, а Николай Иванов върна един гол в 86-а минута.
Мачът бе изгледан от великотърновските легенди и медалисти от САЩ 94 Трифон Иванов и Илиян Киряков. На трибуните бяха зам.-кметът на Русе Иван Григоров, президентът на клуба д-р Симеон Симеонов, шефът на областната футболна управа Димитър Димитров.
Освен че спечелиха купата, дунавци получиха от Аматьорската лига и чек за 10 000 лева.
„Дунав“: Цанков, Парнаров, М. Димов, Атанасов, Д. Димов, Васев, Раденцов /Читаков-77/, Будинов, Чакъров, Колев /Димитров-65/.