„Дунав“ заяви с хубава, бърза, интересна и бойка игра претенциите си за купата на Аматьорската лига. Във днешния полуфинал на неутрален терен в Габрово футболистите на старши треньора Веселин Великов разгромиха „Димитровград“ с 5:0. Спорът за трофея ще се реши на 3 юни във Велико Търново, когато русенският отбор ще се срещне с победителя от двойката „Бдин“ /Видин/ - „Сливнишки герой“ /Сливница/. „Сините“ вече са сигурни участници в „Б“ група, а и ако грабнат купата, ще приключат сезона с дубъл.
Дунавци взеха страха на съперника си още в 1-а минута, когато елитният габровски съдия Георги Йорданов свири дузпа за фаул срещу Васев. Капитанът Диян Димов нямаше никакви проблеми - 1:0. Попарените димитровградчани тъкмо биха центъра и тръгнаха да връщат гола, когато Ивайло Раденцов ги постави на колене - 2:0. Централният нападател и голмайстор на отбора Мирослав Будинов се разписа за 3:0 и изпрати тима си за спокоен разбор през почивката.
„Дунав“ отново беше с класа над съперника си и през второто полувреме. Будинов прати за втори път топката в мрежата на „Димитровград“ и покачи резултата на 4:0, а Йордан Димитров се измъкна зад защитата, за да оформи петицата срещу един от добрите отбори в състава на Югоизточната „В“ група.
„Един отбор играе толкова, колкото му позволи съперникът. А дунавци не дадоха глътка въздух на „Димитровград“, каза за „Утро“ председателят на областния футболен съвет Димитър Димитров-Кулеманс.
На трибуните в Габрово бе и зам.-кметът на Русе Иван Григоров, останал видимо доволен от стила, с който дунавци прекършиха опонента си.
„Дунав“: Цанков, Парнаров, М. Димов, Д. Димов, Атанасов, Раденцов, Читаков, Колев (55 - Димитров), Васев (76 - Станчев), Чакъров (78 - М. Иванов), Будинов.