Григор Димитров напусна турнира от сериите Мастърс в Рим във втори кръг, след като загуби двубоя си срещу Фабио Фонини в три сета 6-7 (9-11), 6-4, 0-6.

В първите два сета играта бе равностойна, но в третия Фонини бе пълновластен господар на корта и съвсем заслужено стигна до успеха. Интересът към срещата бе голям и кортът "Pieterangeli" се пръскаше по шевовете. Италианецът спечели първата част с малко късмет в тайбрека, а във втората хасковлията на два пъти повеждаше с пробиви, Фонини успя да върне само един и резултатът в сетовете бе изравнен. Третият решителен започна неприятно за нашия тенисист, който допусна ранен пробив и Фонини поведе с 2-0, после го затвърди и преднината му стана 3-0. Последва нов пробив на представителя на домакините и при 4-0 всичко вече бе решено в мача. Григор като че ли се предаде и отстъпи и в следващите два гейма. Двубоят продължи 2 часа и 17 минути. Това бе трети пореден мач между двамата на турнири на клей през сезона. Димитров спечели първите два в Монте Карло и Мадрид, но днес Фонини успя да вземе частичен реванш. В следващия етап (1/8 финали) той ще играе с Томаш Бердих.