Футболистите на „Дунав“ победиха „Ботев“ в Нови пазар с 1:0 и 3 кръга преди края на първенството са почти сигурният нов участник в първенството на „Б“ група. Русенци са с аванс от 12 точки преди игралия се късно вчера мач „Черноморец“ /Балчик/ - „Бенковски“ /Бяла/. В следващата си среща на 16 май те ще бъдат домакини на „Светкавица“. При успех срещу търговищкия тим дунавци няма как да бъдат изместени от първото място.
„Дунав“ уцели гредата чрез Будинов още в първите минути, а после зареди пропуск след пропуск. Русенските нападатели останаха най-малко 5-6 пъти сами срещу вратаря на „Ботев“, но нямаха късмет и почти го превърнаха в герой на мача. Освен това разградският съдия Павлин Пенчев си затвори очите за поне 3 дузпи в наказателното поле на домакините.
Единственият гол падна в 70-а минута. Тогава Мирослав комбинира с Георги Чакъров и Георги даде трите точки на отбора си.
Новото в „Дунав“ бяха някои рокади заради контузията на титулярния централен защитник Мартин Димов. Мишо Милчев игра в средата на отбраната в тандем с Диян Димов, а мястото на Диян като опорен халф бе поверено на Светослав Читаков.
В другия мач от събота „Калиакра“ победи домакините си от „Белица“ с 5:0.
„Дунав“: Цанков, Парнаров, Милчев, Колев, Д. Димов, Раденцов, Васев, Читаков /Къснеделчев/, Будинов, Чакъров /Цолев/, Димитров /Станчев/.