Григор Димитров изигра поредния си силен мач срещу Рафаел Надал, но не успя да се възползва от ключови моменти в срещата и отпадна в 1/4 финалите на първия за сезона турнир от Големия шлем. Испанският левичар се наложи над първата ни ракета с 3-6, 7-6, 7-6, 6-2 в изпълнен с емоции двубой, който продължи 3 часа и 37 минути.

Гришо направи един пробив в първия сет, който му бе достатъчен за успех в частта. В следващите два сета той бе напълно равностоен на тенисист №1 в света, но опитът на Рафа си каза думата и той спечели двата тайбрека със 7-3 и 9-7. В третия сет Димитров не успя да се възползва от три сетбола, което се оказа фатално за него в мача. В четвъртия сет Надал доминираше и спечели частта с 6-2, записвайки четвърта победа над първата ни ракета. Все пак Гришо се представи повече от достойно на Откритото първенство на Австралия и отново демонстрира, че всички тенисисти в света трябва да се съобразяват с него. Във втория сет Надал показа рядко наблюдавани при него емоции и се радваше като начинаещ тенисист на спечелени точки. В четвърти пореден мач Гришо спечели сет срещу Надал, но не успя да надвие този съперник. Българинът също така не успя да запише победа №100 в кариерата си. Походът на Гришо в Мелбърн започна с успех над Брадли Клан (САЩ) и продължи с победи над Йен Сун-Лу (Тайван), Милош Раонич (Канада) и Роберто Баутиста Агут (Испания). В следващото издание на световната ранглиста, което ще бъде оповестено в понеделник, Гришо ще бъде 19-и в класацията.