Футболистите на „Дунав“ дебютираха с нови екипи при победата си с 4:0 срещу „Две могили“ в мач за първенство на Североизточната „В“ група. Екипировката няма аналог в България с тъмносините фланелки на бели хоризонтални линии и белите якички в стила на „Глазгоу Рейнджърс“ от 80-те години.
Мачът бе твърде неравностоен, така че двемогилските футболисти направо се измъкнаха с тези 4 мрежи. В интерес на истината можеха да получат поне два пъти повече голове, но гредите и пропуските на русенските нападатели ги пощадиха от разгромна загуба.
Николай Колев откри резултата в първата минута, а Диян Димов покачи на 2:0. След почивката варненският съдия Йонко Пенев даде дузпа, реализирана от левия бек Атанас Атанасов. Четвъртото попадение бе дело на тарана Мирослав Будинов. Той засече центрирана от Николай Парнаров топка.
Скромният и камерен като състав отбор на „Две могили“ се държа според силите си в този момент. Скамейката на отбора е толкова рехава и неравностойна, че новият стар старши треньор Камен Симеонов бе направен да извърши любопитна смяна - вратарят Рачев бе заменен от полевия футболист Доргут Ахмедов.
В следващия си мач идната събота дунавци ще гостуват на „Белица“.
„Дунав“: Христов, Парнаров, М. Димов, Атанасов, Милчев, Д. Димов, Колев /46-Димитров/, Раденцов (54 - Читаков), Будинов, Чакъров, Васев.
„Две могили“: Рачев (46 - Недков), Нацев, Матеев, Иванов, Мустафа, Стоянов (76 - Михайлов), Денчев (58 - Али), Ахмедов, Илмиев, Недялков, Минчев.