Йордан Димитров вкара гол №100 за „Дунав“ през този сезон при победата на русенския отбор с 4:1 като гост на „Шумен 1929“. След мача за първенство на „В“ група Димитров бе възнаграден със 100 лева от фотографа и фен на тима Венцислав Великов.
„Венци бе приготвил стотачката още преди двубоя с „Провадия“. Ние пък бяхме направили плакат във връзка с рекорда. След двубоя с „Шумен го подарихме на футболистите“, обясниха пред „Утро“ момчетата от фенклуба.
Мачът в Шумен почна с изненадващ ранен гол в русенската врата. Завърналият се в отбора на домакините чернокож щурмовак Отофе получи далечен пас в коридор от вратаря Александър Ангелов и след сблъсък с централния защитник Мартин Димов заработи дузпа. Точен от 11-те метра бе местната звезда Кадир, известен още сред феновете на „Шумен 1929“ като Мухата.
Мирослав Будинов изравни след удар с глава и центриране на Николай Колев от десния фланг, а Андреас Васев даде преднина на дунавци по средата на полувремето. Този път Будинов бе асистент.
След почивката на терена имаше само един отбор - „Дунав“. Силистренският съдия Станислав Събев отмени гол на Георги Чакъров, а Николай Колев уцели гредата, но това не обезвери момчетата на Веско Великов. Чакъров се разписа за 3:1 в 62-а минута, а Йордан Димитров вкара „юбилейния“ гол в 72-та. Димитров се пласира хитро на първа греда и оттам засече топката с неспасяем удар в горния ъгъл.
В следващия си мач идната събота русенският отбор ще бъде домакин от 16 часа на „Две могили“.
„Дунав“: Цанков, Парнаров, М. Димов, Атанасов, Милчев, Д. Димов, Васев, Раденцов (65-Читаков), Будинов, Колев (70-Димитров), Чакъров (80-Цолев).