Футболистите на „Дунав“ завършиха 1:1 във вчерашния първи контролен мач в Русе срещу „Бенковски“ /Бяла/. Всъщност, ще е доста пресилено, ако говорим за играчи на русенския отбор, защото старши треньорът Самир Мъстънов прати на терена само дошлите на проби млади момчета. На този фон зрителите на Градския стадион видяха близо две формации от футболисти в синьо. Тези хора се запознаха на 15 януари и след 3 тренировки и половина трябваше да заяват първите си аргументи за евентуални попълнения. Логично някак си бе, че не се видяха почти никакви колективни действия, защото всеки от новодошлите дърпаше чергата към себе си. Няма какво да говорим и за безкрайните досадни грешки, но те изглеждат обясними за този етап от подготовката.
Въпреки това експерименталният състав във варианта си от първото полувреме имаше териториално превъзходство и към вратата на „Бенковски“ прелетяха няколко далечни, главно неточни шутове. По-опитните гости се бранеха спокойно и откриха резултата при първия си удар в 20-а минута. Тогава Пламен Балчев получи топката на левия фланг, тръгна с финт надясно, елиминира защитника пред себе си и насочи кълбото към долния десен ъгъл. Изстрелът му не бе силен, но вратарят Радосвет Христов не се намеси особено убедително и топката спря в мрежата.
След почивката на терена излязоха нови 9 футболисти в синьо плюс игралите през първото полувреме Христов и Стефан Крачунов. Като цяло картинката бе повторение на видяното по-рано, ако се изключат някои хубави маневри по лявото крило на Ангел Здравчев. Добре се включи и Христо Кирев, който изравни с хубав фронтален удар в 64-а минута.
Интересното е, че „късият“ състав на „Бенковски“ издържа физически докрая на мача и допусна само няколко разбърквания пред своя вратар.
Следващата контрола на дунавци ще се играе утре от 14 часа в Разград. Съперник на „сините“ ще са юношите старша възраст на „Лудогорец“.
„Дунав“: Христов, Аладжов, Александров, Крачунов, Павлин Иванов, Цветанов, Йорданов, Бахъров, Коларов, Лазаров, Площаков /Мичков, Каракостов, Мартин Иванов, Георгиев, Кирев, Кафтанов, Здравчев, Петков, Николов/.