Баскетболистите на „Дунав“ отстъпиха с 68:81 /18:22, 14:16, 21:23, 15:20/ гостуването си на „Чавдар“ /Троян/ и така загубиха шансове за първото място в „А“ група. Интересното е, че дунавци бяха победени от този отбор и в Русе. В същото време другият конкурент за върха - Икономически университет /Вн/, взе с лекота мача си като гост на „Видабаскет“ - 87:64.
В следващия си двубой на 4 април „Дунав“ ще бъде домакин на „Академик“ /Благоевград/. В последния си мач от шампионата „Дунав“ ще играе на 19 април във Варна срещу Икономически университет.
Класирането дотук изглежда така: лидер е „Чавдар“ с 34 точки и мач повече, следва ИУ с 33 точки, трети е  „Академик“ /Благоевград/ с 32, а „Дунав“ е четвърти с 31.
Васил Михайлов, който записа чудесни мачове в последно време, се представи изненадващо слабо на терена в Троян. За 20 минути той не вкара нито една точка! В „синхрон“ с него бе друг основен играч - Лъчезар Радев. Той пък реализира само 3 точки за 23 минути - все от наказателни удари. На другия полюс бяха троянските играчи, които играят на техните позиции - Любомир Лилов и Христо Господинов. Общият актив на двамата бе общо 35 точки.
Най-много точки за „Дунав“ записа Филип Самойлович - 21. Титов прибави 14, а Николай Николов и Евгени Хаджирусев се разписаха с по 11.
„Дунав“: Самойлович 20, Титов 14, Н. Николов 11, Михайлов, Г. Николов 9 /Хаджирусев 11, Радев 3, Тончев/.