Баскетболистките на „Дунав 8806“ победиха „Монтана“ с 88:69 /21:16, 22:15, 27:20, 18:18/ в предпоследния кръг от редовния сезон в Националната лига. Сега съдбата на първото място е в ръцете на монтанки, които ще домакинстват за финал на „Нефтохимик“. На практика те ще имат право да избират съперник в плейофите. И при победа, и при загуба ще останат четвърти, но ако надделеят срещу бургазлийки, ще пратят на върха отбора на „Дунав 8806“.
Първото полувреме мина скучно, но когато в залата влязоха завърналите се от футболния двубой „Бенковски“ - „Дунав“ фенове, на терена се възцари съвсем друго настроение. Шампионките заиграха напористо и красиво, а трибуните се събудиха за шампионската атмосфера през предишните сезони.
Кристина Сантяго и Радостина Димитрова изиграха отличен мач. Сантяго беше много силна под коша, а Радостина шокира съперника с две невероятни тройки с фронтална стрелба от трудни позиции. Зорница Костова и Жаклин Златанова също се представиха много добре. Лори Уйлямс пък умили трибуните с трогателно старание и точно толкова непохватна игра.
Гостенките, може би най-добре селектиран като единици отбор, бяха ограничени до добър спаринг партньор, а звездите на този тим като Даниела Петева дадоха безлична продукция.
„Дунав 8806“: Баич 10, Димитрова 17, Костова 13, Златанова 15, Сантяго 22 /Шаренкапова 5, Илиева 2, Уйлямс 4, Коева, Тодорова/.
„Монтана“: Димитрова 15, Иванова 10, Дювър 10, Петева 4, Стойчева 5 /Цанкова 10, Джурич 10, Николова 4, Янчева 1, Дикова/.