Футболистите на „Дунав“ победиха „Черноморец“ /Бяла/ с 4:0 в първия си домакински мач от пролетния дял в първенството на „В“ група. Гостите можеха да си тръгнат с поне още толкова голове, но нападателите в светлосиньо пропуснаха невероятни положения, две-три от които на съвсем опразнена от героичния черноморски вратар Господинов рамка.
Преди двубоя зрителите почетоха с едноминутно мълчание паметта на споминалия се точно преди година бивш футболист и треньор на „Дунав“ Мирослав Миронов.
Русенският отбор откри резултата в 4-а минута, когато Андреас Васев проби отдясно, центрира и Мирослов Будинов засече топката с глава. Георги Чакъров покачи на 2:0 в 30-а минута след разбъркване пред Господинов, а Йордан Димитров реализира до почивката трети гол с удар от чиста позиция. През второто полувреме Чакъров се разписа за втори път. Георги бе и футболистът, който стопли зрителите в ужасното време с няколко много технични отигравания.
Приятно впечатление направиха влезлите като резерва Денис Цолев и Мартин Иванов. Цолев изпъкна с чувствотио си за комбинативност и бързо отиграване на топката, а Иванов направи хубави рейдове по левия фланг. За цял мач защитата допусна две грешки, като при едната гостите можеха да вкарат гол.
С тази победа „Дунав“ събра 49 точки и при голова разлика 78:7 води с 10 пункта на преследвача си „Калиакра“ /Каварна/. Каварненци също записаха 4:0 на свой терен срещу „Септември“ /Тервел/, като резултатът след първите 45 минути бе 0:0.
В следващия кръг на 14 март дунавци ще гостуват на „русенския“ отбор на „Кубрат“.
„Дунав“: Цанков, Парнаров, Милчев, Колев /65 - М. Иванов/, М. Димов, Д. Димов, Васев, Читаков /60 - Цолев/, Будинов, Чакъров, Йордан Димитров /73 - Станчев/.