Австралийската тенисистка Саманта Стоусър сложи край на победната серия на Цветана Пиронкова в най-малкия континент в света, побеждавайки я с 6-2, 6-0 в двубой от втори кръг на Откритото първенство на Австралия в Мелбърн.

Местната тенисистка, подкрепяна бурно от публиката, отвя първата ни ракета само за 67 минути и спази традицията да играе повече от успешно срещу 26-годишната пловдивчанка. Стоусър вече в четвърти мач няма дори загубен сет срещу Пиронкова. Миналата седмица най-добрата ни тенисистка отстрани три състезателки от Топ 10, но натрупаната умора от многото изиграни мачове може би си каза думата днес. Тя имаше проблеми с лявото бедро и се наложи да получава медицинска помощ във втория сет, но стисна зъби и успя да доиграе срещата. Пиронкова не успя за седми път да премине втори кръг на първия за сезона турнир от Големия шлем. С класирането си за този етап тя заработи 50 000 долара и 70 точки за световната ранглиста на WTA.