Футболистите на „Дунав“ допуснаха първа загуба в последната си контрола преди старта на пролетния дял от първенството на Североизточната група - 0:1 срещу ФК „Бургас“ в Каспичан. Интересното е, че съперникът на русенския отбор влезе през миналата година в „Б“ дивизия след отказа на „Бенковски“ (Бяла) да играе във втория ешелон. В състава на бургазлии личаха доста познати имена на състезатели, играли дълги години за „Нефтохимик“ и „Черноморец“ - Любомир Любенов Станислав Жеков, Станимир Андонов, Величко Великов, Слави Костенски и др.
Голът падна в 71-а минута, когато Красимир Илиев стреля по диагонала от позиция по левия фланг. Преди това дунавци уцелиха гредата след шут на Михаил Милчев, а и съдията не посмя да даде дузпа за игра с ръка в наказателното поле на „Бургас“.
Към края на първото полувреме „Дунав“ остана с 10 души заради втори жълт картон на Георги Чакъров, но неговото място бе заето веднага от Йордан Димитров.
„Най-важното е, че се предпазихме от контузии на този толкова тежък и неравен терен. Получи се един напълно равностоен мач. Доволен съм от играта на отбора“, коментира пред „Утро“ старши треньорът на „Дунав“ Веселин Великов.
Първият официален мач на русенския отбор ще е гостуване на „Тича“ (Долни Чифлик) на 28 февруари.
„Дунав“: Радосвет Христов, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Иванов, Мартин Димов, Диян Димов, Андреас Васев, Светослав Читаков, Мирослав Будинов, Николай Колев, Георги Чакъров (Цветомир Цанков, Йордан Димитров, Ивайло Раденцов, Динко Станчев, Александър Къснеделчев).
„Бургас“: Християн Славов, Живко Хаджиев, Величко Величков, Станислав Жеков, Станимир Андонов, Любомир Любенов, Петър Патев, Пламен Димитров, Емануил Манев, Симеон Мечев, Ахмед Ахмедов (Костадин Георгиев, Стоян Кижев, Стоян Калпаклиев, Красимир Илиев, Тодор Гочев, Даниел Шмедин, Емил Рачев, Ерай Карадайъ, Слави Костенски).