Баскетболистките на „Дунав 8806“ изригнаха с ключова победа като гостенки на „Хасково“ - 84:76 /21:21, 20:19, 31:17, 12:19/! Успехът доближи шампионките на точка от домакините. С два пункта по-напред е едноличният вече лидер „Нефтохимик“.
След приспивните мачове срещу „Рилски спортист“ всички се питаха дали русенският отбор не е в някаква криза и дали може да надиграе амбициозния тим на домакините. Доказа, че може, при това старши треньорът Георги Божков нямаше как да разчита на контузения основен център Кристина Сантяго.
Без Сантяго „Дунав 8806“ изненада съперника със здрава защита, както и с първата много добра и значима продукция на безличната в предишните двубои Лори Уйлямс. Американката бе точна в 10 случая при 16-те си атаки за две точки, помогна с 6 борби, а даже даде и един извеждащ пас.
Изключително полезно бе и включването на контузената Радостина Димитрова. Димитрова прекърши съперника във важни епизоди от мача с 4 тройки от 5 стрелби. Помогна и с 8 борби като подарък за рождения ден на майка си Евладия Славчева. При това игра общо само 26 минути. 26 минути със стиснати зъби записа и капитанката Зорница Костова, която също страда с травма.
„Хасково“ опита да спечели мача с две карти - с битка под кошовете на 196-сантиметровата латвийка Анита Тейлане и със стрелбите отдалеч на Олга Дубровина и Ралица Нанева. Тейлане направи 15 борби, Дубровина и Нанева бяха лимитирани да се отчетат със скромните 2 и 3 тройки.
Първенствното ще бъде възобновено чак на 7 март, когато „Дунав 8806“ ще бъде домакин на „Нефтохимик“. Сега пред русенския отбор се задава полуфинал за купата на България срещу „Хасково“, който ще се играе на 28 февруари в Бургас.
„Хасково“: Дубровина 22, Нанева 16, Тейлане 22, Пашева 7, Топалова 9 /Кириенко, Рудева, Хаджиянкова/.
„Дунав 8806“: Шаренкапова 11, Златанова 14, Уйлямс 20, Кочева 6, Баич 6 /Костова 9, Димитрова 18, Коева/.