Футболистите на „Дунав“ завършиха 1:1 при гостуването си на „Виторул“ в Букурещ. Русенският отбор излезе за контролата без контузените титуляри Мирослав Будинов, Ивайло Раденцов, Атанас Атанасов и Георги Чакъров, но и в тяхно отсъствие изглеждаше по-добрият, интересен и стойностен тим. Дунавци създадоха по правило много положения, ала стигнаха до гол едва в 71-а минута, когато Андрес Васев прати топката в румънската врата. Домакините успяха да изравнят 5 минути преди края на редовното време. Те се възползваха от грешка в защитата.
В следващата си контрола идната сряда русенци ще се срещнат в Плевен с местния „Спартак“.
„Дунав“: Радосвет Христов, Николай Парнаров, Михаил Милчев, Мартин Иванов, Мартин Димов, Диян Димов, Андреас Васев, Светослав Читаков, Динко Станчев, Николай Колев, Йордан Димитров /Цветомир Цанков, Александър Къснеделчев, Людмил Киров/.