Женският тим на боксов клуб „Русе“ стана за шести пореден път носител на купа „България“. В заключителните срещи от финалите вчера възпитаничките на старши треньора Павел Сяров спечелиха всичките си срещи и се поздравиха с купата. Те бяха наградени от кмета Пламен Стоилов, който пък получи статуетка за приноса си към развитието на бокса в нашия град.
В домашния финал на 48 килограма Севда Асенова победи съотборничката си Марина Бюуклиева. Европейската шампионка на 51 килограма Стойка Петрова надделя с 3:0 срещу Венелина Поптолева от НСА, а Светлана Каменова /60/ се наложи над Деница Елисеева от ЦСКА. Румънките в отбора на шампионките Маринела Раду /81/ и Елена Турчин /плюс 81/ победиха съответно Валентина Пенева от „Локомотив“ /Рс/ и Иванка Георгиева от „Кико“. Единствената загуба за „Русе“ бе на Габриела Димитрова, която отстъпи след бойка игра срещу световната шампионка Станимира Петрова.
В турнира на девойките Йонона Йорданова от БК „Русе“ загуби финала на 48 килограма срещу Еми-Мари Тодорова и остана втора. Нейната съотборничка Теди Топова се класира трета в тази категория. Бронз на 57 килограма спечели още една състезателка на „Русе“ - Николета Иванова.
Боксьорката на „Дунав“ Мелек Акифова зае първото място на плюс 46 килограма. На финала възпитаничката на треньора Кънчо Георгиев нокаутира Адрияна Зараджийска от „Локомотив“ /Сф/.