Футболистите на „Дунав“ завършиха 0:0 като гости на „Добруджа“ втория си контролен мач преди пролетния дял от първенството на „В“ група. Заради многото болни и контузени футболисти старши треньорът Веселин Великов бе принуден да заложи на експериментален състав, който се държа равностойно срещу сериозния и подсилен през зимата тим на домакините.
„Добруджа“ излезе на терена с юношата на „Дунав“ Валентин Веселинов. Веселинов се завърна наскоро от третодивизионен гръцки отбор. За добричлии играха още юношата на „Левски“ Симеон Иванов-Матераци /195 сантиметра!/ и пратеният за обиграване от ЦСКА талантлив младежки национален халф Радой Божилов. През второто полувреме на терена се появи и бившият русенски футболист Николай Петров.
Двата отбора предложиха бърз и добър мач пред 200 зрители на терен с изкуствено покритие. „Добруджа“ имаше своите шансове на два пъти, когато изстреляните от Атанас Илиев и Кристиян Димитров топки срещнаха гредите. Дунавци също резтресоха добричката врата след шут на Георги Чакъръв. Чакъров можеше да даде преднина на дунавци и при друга хубава атака, когато остана сам срещу вратаря Павел Петков. Петков обаче направи невероятно спасяване.
Дебют за „Дунав“ записа дошлият от Пловдив Константин Атанасов. Атанасов бе сменен през второто полувреме от... помощник треньора на „Дунав“ Людмил Киров! Киров реши да помогне, тъй като резервната скамейка бе много къса.
В следващия си мач тази събота дунавци ще гостуват на „Светкавица“ в Търговище.
„Добруджа“: Петков, Кр. Димитров, Граматиков, Иванов, Пейчев, Г. Димитров, Веселинов, Божилов, Казаков, Илиев, Генов /Мл. Димитров, Н. Петров, Ал. Димитров, Мустафа/.
„Дунав“: Христов, Парнаров, Милчев, Мартин Иванов, М. Димов, К. Атанасов, Васев, Читаков, Чакъров, Й. Димитров, Д. Димов /Цанков, Л. Киров, Къснеделчев/.